Internat w Biro

W Biro funkcjonuje jedyna w promieniu 30km szkoła średnia. By móc do niej uczęszczać, uczniowie z okolicznych wiosek muszą pieszo pokonywać nawet kilkanaście kilometrów dziennie lub wynajmować mieszkanie w Biro. W odpowiedzi na prośbę parafian placówka misyjna Księży Misjonarzy podjęła się budowy internatu dla chłopców.

W Biro funkcjonuje jedyna w promieniu 30km szkoła średnia. By móc do niej uczęszczać, uczniowie z okolicznych wiosek muszą pieszo pokonywać nawet kilkanaście kilometrów dziennie lub wynajmować mieszkanie w Biro. W odpowiedzi na prośbę parafian placówka misyjna Księży Misjonarzy podjęła się budowy internatu dla chłopców. Mieszkańcy całej parafii (obejmującej 16 wiosek) również nie pozostają bierni. Od kilku miesięcy angażują się w różnorodne zajęcia – począwszy od przygotowania fundamentów, przez robienie pustaków (ponad 5000), kopanie rowów, aż po nieustanne noszenie wody potrzebnej przy pracy.
Budowa internatu dobiega już końca. Pozostało tylko wyposażyć go w łóżka, stoły i sprzęty kuchenne. Jeśli uda nam się wykończyć wszystko jeszcze przed początkiem roku szkolnego, już we wrześniu będziemy mogli przyjąć pierwszych mieszkańców. Dla parafian ta budowa to bardzo duże przedsięwzięcie, dlatego teraz my włączmy się do akcji i również wspólnymi siłami pomóżmy dopiąć wszystko na ostatni guzik.

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Komentarze

Komentarze