Zrzutka na lepsze czasy

Ostatnie zmiany dotykają nie tylko nas, mierzą się z nimi także mieszkańcy innych części świata. Z powodu pandemii również na Madagaskarze wprowadzono wiele obostrzeń. Szanse na poradzenie sobie ze skutkami epidemii nie są jednak wyrównane.

Na Madagaskarze państwo zorganizowało pakiety pomocowe z podstawową żywnością (olej, ryż i dodatek do ryżu), jednak zapotrzebowanie na nie jest ogromne.

Obostrzenia znacznie ograniczyły możliwość pracy. Ubożsi mieszkańcy zmuszeni są do sprzedaży swojego bydła po znacznie zaniżonych cenach, nawet o połowę taniej.

Najbardziej jednak martwi nas zamknięcie stołówki szkolnej. Dla dzieci, które z niej korzystały, obiad w szkole był często jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

Pojawiają się także trudności w funkcjonowaniu przychodni. Sezon malaryczny trwa już niemal 4 miesiące – to dłużej niż zazwyczaj. Tylko w zeszłym miesiącu w dysponserze (na misji sióstr miłosierdzia) wykryto aż 160 zachorowań. Ceny niektórych leków wzrosły. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na pełną kurację.

Trwający obecnie zakaz opuszczania domów utrudnia działanie naszym wolontariuszom. Udało nam się dostarczyć do domów naszych podopiecznych kilka partii ryżu. Liczymy na to, że wkrótce obostrzenia zostaną zmniejszone i (nawet pomimo ograniczenia działania szkoły i stołówki), będziemy mogli ruszyć z niezbędną pomocą.

W tym celu już teraz organizujemy zbiórkę pieniężną. Chcemy kupić produkty żywnościowe i środki sanitarne, które zostaną rozdysponowane między potrzebującymi rodzinami oraz uzupełnić asortyment przychodni działającej na terenie misji.

Zróbmy światu lepsze czasy!

Wesprzyj dowolną kwotą
bo każdy grosz się liczy!


Wesprzyj

możesz też zrobić klasyczny przelew na konto bankowe

mBank S.A.

44 1140 2004 0000 3302 7667 1360
w tytule prosimy wpisać „lepsze czasy”