Zdajemy sobie sprawę jak trudna dla nas wszystkich jest obecna sytuacja. Każdy z nas doświadcza wielu trudności, niepokoju i obaw związanych z tym co będzie jutro, za tydzień czy w przyszłym roku. Wiemy, że pandemia zmieniła nasze funkcjonowanie i sprawiła, że musimy dostosować się do nowej, nieco innej rzeczywistości. To czas wielu decyzji i zmian, które dotyczą również nas i naszej misyjnej pracy, czas na to, aby przeorganizować nasze działania. 

 

Jako Stowarzyszenie podjęliśmy kilka decyzji, o których chcemy Wam powiedzieć: 

 

  • wszystkie wyjazdy misyjne wstrzymujemy na okres najbliższego roku, 
  • prezentacje w szkołach i innych placówkach edukacyjnych – zawieszamy do odwołania,
  • spotkania w naszych biurach w Krakowie, Bydgoszczy i Warszawie – zawieszamy do odwołania, 
  • świadectwa misyjne w parafiach – zawieszamy do odwołania, 
  • formacja i przygotowanie wolontariuszy do wyjazdów – będziemy organizować wyłącznie w trybie online, 
  • spotkania dla wolontariuszy – będziemy organizować wyłącznie w trybie online, 
  • edukacja globalna i spotkania misyjne – będziemy organizować wyłącznie w trybie online, 
  • przyjmowanie darowizn materialnych zarówno medycznych jak i edukacyjnych oraz wysyłka tych materiałów na placówki misyjne – zawieszamy do odwołania. 

 

Jedno pozostało niezmienne – pomagamy i będziemy pomagać. Nie wyobrażamy sobie, że w takiej sytuacji moglibyśmy zostawić naszych Podopiecznych bez pomocy, którą aktualnie będziemy nieść w nieco zmienionej formie. W jakiej? Organizując zbiórki finansowe i przekazując fundusze na prowadzone przez placówki misyjne działania. To teoretycznie niewiele, a jednak pozwoli zachować ciągłość niesionej pomocy. 

 

Wszystko inne co do tej pory robiliśmy – zarówno w kwestii edukacji globalnej jak i formacji dla wolontariuszy – będziemy się starali przenieść do wirtualnej rzeczywistości. Podczas spotkań online opowiemy Wam o naszych misyjnych doświadczeniach, nowych projektach i przygotowaniach do wyjazdów, bo każdy z nas wierzy, że kiedyś uda nam się wrócić na placówki misyjne. 

 

Tymczasem zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy. Przygotowaliśmy dla Was nowe możliwości dzięki którym każdy z Was będzie mógł dalej pomagać naszym Podopiecznym – bez konieczności wychodzenia z domu. Jesteście ciekawi co to będzie? To dobrze, bo już niebawem pokażemy Wam efekty pracy, którą nasi wolontariusze wykonali w ostatnich miesiącach. My nie możemy się już doczekać! 

Komentarze

Komentarze