Kim jesteśmy

Stowarzyszenie MISEVI Polska to część międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św Wincentego a Paulo.
Stowarzyszenie wywodzi się z Hiszpanii i zostało założone w latach 90. XX wieku, od tamtej pory realizuje wiele projektów misyjnych na całym świecie. 

MISEVI czyli LUDZIE:

Jeżeli kiedykolwiek spotkałeś osobę miłą,
uśmiechniętą, bezinteresownie i mądrze pomagającą innym,
to istnieje duże prawdopodobieństwo, że był to wolontariusz MISEVI Polska.

Stowarzyszenie łączy młodych ludzi, którzy wierząc, że świat można zmienić, w realny sposób wspierają tych,
którzy najbardziej potrzebują pomocy.

my_sv

MISEVI czyli ŚWIECCY MISJONARZE:

Na Stowarzyszenie składają się trzy projekty, w ramach których wolontariusze, wyjeżdżając na zagraniczne placówki misyjne, wspierają w pracy Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Madagaskar, Benin, Ukraina – to tam możecie nas znaleźć! Jesteśmy w szkołach, ośrodkach zdrowia, na wioskach i na ulicach, w bibliotece, internacie, na szkolnej stołówce, w łaźniach i w medycznym busie, wszędzie tam gdzie możemy pomóc. Pracujemy wśród niedożywionych dzieci, również tych, które większość swojego życia spędzają na ulicy, wśród ofiar przemocy w rodzinie, chorych, których nie stać na leczenie i rehabilitację, bezdomnych i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

MISEVI czyli WARTOŚCI:

Zdając sobie sprawę z faktu, jak ważny w działaniu na rzecz drugiego człowieka jest odpowiedni fundament, swoją pracę realizujemy w oparciu o charyzmat św. Wincentego a Paulo. Nasze działania podsumowujemy słowami:

„Kochajmy Boga
– ale niech to będzie poprzez trud naszych rąk i w pocie czoła”.
~Św. Wincenty a Paulo

dvdgdg
IMG_2151

MISEVI czyli SZANSA:

Chcemy, aby to co robimy, było dla naszych Podopiecznych szansą: na lepszy start, na ochronę zdrowia, powrót do życia w społeczeństwie, na dostęp do szkół, rozwój pasji i wiary we własne możliwości. Szansą na ponowne poczucie się dla kogoś ważnym.

Stwarzamy również możliwość dla tych, którzy chcą w misjach uczestniczyć zarówno wyjeżdżając jak i wspierając nasze działania w Polsce.