Wesprzyj szkolną stołówkę!

Przez cały rok przy Collège Vincentien Marillac funkcjonuje stołówka. To miejsce, gdzie dzieci dostają ciepłe obiady w ciągu roku szkolnego oraz mogą skorzystać z bieżącej wody do picia. Posiłek w naszej stołówce to miska ryżu z dodatkiem warzyw lub mięsa, które serwowane jest na specjalne uroczystości. Z okazji świąt dzieci otrzymują także słodki deser w postaci owoców lub cukierków. To pozornie niewiele, a jednak robi dużą różnicę, zwłaszcza dla uczniów, dla których jest to jedyny normalny posiłek w ciągu dnia.

Dla dzieci w edukacji przedszkolnej i dla pierwszych klas szkoły podstawowej stołówka przygotowuje każdego dnia również mleko, które maluchy otrzymują na śniadanie. W ten sposób staramy się zapobiegać niedoborom wapnia i witamin od najmłodszych lat.

Stołówka wydaje też posiłki dla najuboższych w weekendy, święta i dni wolne od zajęć edukacyjnych w ramach programu dożywiania. Z takiej pomocy korzysta około 300 osób.

Obecnie w stołówce zatrudnionych jest 10 pracowników, którzy przygotowują każdego dnia obiady dla ponad 1200 dzieci. Wielu z pracowników to rodzice uczniów, którzy w ten sposób zapewniają swoim dzieciom dostęp do edukacji. Miesięczny koszt funkcjonowania stołówki to około 5000 zł.

Wesprzyj dowolną kwotą
bo każdy grosz się liczy!


Wesprzyj

możesz też zrobić klasyczny przelew na konto bankowe

mBank S.A.

44 1140 2004 0000 3302 7667 1360
w tytule prosimy wpisać „lepsze czasy”