Remont stołówki

Mieszkańcy Madagaskaru borykają się z wieloma problemami, na które, pomimo wielkich starań, nie mają realnego wpływu. Jednym z nich – najgroźniejszym w swoich konsekwencjach – jest chroniczne niedożywienie. Dieta uboga w niezbędne składniki pokarmowe, witaminy i minerały prowadzi do wyniszczenia organizmu, a w parę tygodni później – do śmierci.

Jako MISEVI Polska już od kilku naszą pomoc kierujemy do dzieci z najbiedniejszych malgaskich rodzin. Dbając o życie, zdrowie i rozwój naszych najmłodszych podopiecznych, podczas zajęć w szkole zapewniamy im śniadanie (bułkę lub banana) i obiad (ryż z warzywami lub mięsem).

W tym roku stan szkolnej stołówki bardzo się pogorszył. Nie ma stołów, ławek, miseczek, łyżek. Dzieci muszą jeść na podłodze, a ryż nakładany jest im do misek, które same muszą przynieść – niestety, często są to plastikowe opakowania znalezione na śmietniku, w drodze do szkoły.

Chcemy, aby od tego roku nasi uczniowie mogli jeść w zupełnie nowym – bezpiecznym, czystym i przyjemnym wnętrzu. Nowa stołówka nie tylko realnie wpłynie na poprawę stanu zdrowia dzieciaków uczęszczających do szkoły, ale również wywoła szczery uśmiech na niejednej malgaskiej buzi.

Pomóż nam odnowić stołówkę. Wesprzyj projekt i obserwuj postęp prace nad remontem.

Przekaż darowiznę

Komentarze

Komentarze